KONST / Litografier / Färglitografi 9111340
*
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:09:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16
*
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 17:09:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 pÃ¥ Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16